5 Eylül 2015 Cumartesi

Kullanışlı mı Olsun? Gösterişli mi?

  Bebek alışverişi yaparken her şeyin en iyisini almak istiyor insan. Pahalı olması umrunda olmuyor, çocuğu için en iyisini yapmak istiyor. Ama daha sonra görüntüsü kadar kullanışlı olmasının da önemini anlıyorsunuz.
  Bebek arabası benim için çok önemli bir eşyaydı, hem gösterişli, hem konforlu, hem de kullanışlı olmalıydı. Şu uzay mekiğini andıran yüksek ve büyük tekerlekli modeller favorimdi. Bir çok mağaza gezdik araştırdık, internette okuduk, fikirler aldık. Her ne kadar aklım kalsa da, o istediğim modelden almadık. Bahsettiğim büyük tekerlekli yüksek arabalar kapanınca çok yer kaplıyordu. Ayrıca çoğunu biraz büyüdüğünde kullanamayacaktı ve yeni bir baston araba almak zorunda kalacaktık bunu anlamıştık.

                                            (Fotoğraflar internetteki görsellerden alıntıdır.)

  Aklıma en çok yatan araba Chicco Lite Way Plus oldu. 10 Aydır kullanıyorum memnun olduğumu söyleyebilirim. Neden bu arabayı tercih ettiğime gelince, arabanın kapandığı zaman baston arabalar gibi dümdüz olması ve çok yer kaplamaması en büyük avantajı. Bu sayede bagajda çok yer kaplamıyor. Tek başıma olduğumda çok kolay kapatıp açabiliyorum. Travel sistem olduğu için puseti ayrı oto koltuğu olarak ta kullanılabiliyor. Çift yönlü değil bu biraz canımı sıksa da çok problem olmadı,  pusetle kullandığımız dönemde bebeğimin yüzü bana dönüktü, büyüdükçe çevreyi merak etmeye başladı o zaman puseti çıkarttık ve dışa dönük oturtmaya başladık hiç sesi çıkmadan keyifle oturdu. Çok uzun yıllar baston modeli olduğu için kullanabileceğiz inşallah :) Tek eksiği önünde koruyucu ön barı olmaması. Onu chicco araba satan mağazalardan ayrı temin edebiliyorsunuz. Biz öyle yaptık. Bu araba çıktığı sene en çok satan model olmuş, görüntüsü çok klasik olsa da kullanışlı olduğunu söyleyebilirim ve tavsiye ederim.

6 yorum:

 1. öpüp koklasanaaa benim için yaaaa amaaa :)

  YanıtlaSil
 2. İsabetli ve kullanışlı bir seçim ;)
  Güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
 3. Tekrar yazmaya başlama çok sevindim. Tam bloglara bakıyordum:) ki bir baktım mina doğmuş, bizim kız yazılarını yazmış. Şimdi oturup hepsini okuyacağım. Gayet yararlı bilgiler içeriyor hepsi zira:)

  YanıtlaSil
 4. Ah Gonca ablacım çok sevindim ziyaretine,keşke daha çok fırsat bulabilsem anlatacak daha çok fazla şey var ama mümkün olmuyor ne yazık ki. Ben de bloğu açtım mı yazılarına ilk baktığım kişiler arasındasın :) çok öpüyorum sevgiler ...

  YanıtlaSil