26 Mayıs 2016 Perşembe

Kontrol Sende Değil

 
 Biraz sakin ol tamam mı? Bırak avuçlarını sıkmayı. Gevşe. Sen kontrolü elinde tutmaya çalıştıkça planladığın gibi olmaz çünkü. Sen İstesen de istemesen de  senin nasibinde olan var oluyor hayatında. Seni böylesine eşsiz, böylesine kusursuz yaratan kudret seni sahipsiz bırakacak mı sanıyorsun? Tabi ki hayır. O zaman nedir bu endişen? Niye bu işler raydan çıkacak telaşı? Nedir  bu mutsuzluk, bu korkuların?
  En kötü ihtimalle hepi topu geçici bir mutsuzluk yaşarsın ki biz buna maneviyatta imtihan diyoruz. O da yanına tecrübe olarak kar kalıyor zaten. Eninde sonunda sabah oluyor. Hiç bitmeyen bir gece görülmedi henüz.
   Öyleyse silkelen, bir kendine gel. Eyeri elinden bırak demiyorum, o sana yön verecek. Çabalamada demiyorum o da senin kaderine bağlı kılınacak. Bunların yanında bir de dua et. Ve sonra , ne olur , nasıl olur diye düşünmeden yaşa hayatını. Mutluluk başka türlü yanında bitmiyor. Sen kendi hayatınla meşgul olurken ummadığın anlarda peydah oluyor. Yaz bir kenara lazım olur canım kardeşim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder